Autor stránek

Autor stránek

Ing. Ivana Čapková
- vystudovala jsem Obecnou informatiku a Informační management na Univerzitě v Hradci Králové
- kromě výuky jsem pracovala jako nezávislý finanční poradce a později jako bankovní úředník. Ve volném čase se bavím tvorbou bižuterie, kde využívám převážně české skleněné korálky
- mezi moje koníčky patří kromě počítačů hra na flétnu, orientální tanec a můj pejsek

Angličtina 6

27th March

Na víkend trochu hudby, co vy na to?
Najeďte si na https://lyricstraining.com/, vyberte svou oblíbenou písničku a zkuste trénovat doplňování textů. Dejte si lehkou úroveň (Beginner). Vynechte registraci (klikněte pod světle modrým pruhem na Maybe later). Bez registrace je tam nějaké omezení, ale to nám stačí.

Druhá věc, kterou vyzkoušíme, je zaregistrovat se do programu na procvičování.
Najdete ho na webové stránce www.umimeto.org, která je nejen pro angličtinu. Videonávod na registraci je na https://www.youtube.com/watch?v=67YVTUwBf_I
 
Heslo třídy, které budete potřebovat, je: zszeleznice6-2 .

Po přihlášení vyberte vlevo nahoře Umíme anglicky.

Klikněte vpravo na záložku „Třída“.
Klikněte na možnost „Moje třída“.
Na nástěnce časem uvidíte zadané úkoly, kliknutím jej spustíte. Cílem je získat co nejvíc štítů. Teď si vyberte jakékoliv téma a jakékoliv cvičení, jen abychom vyzkoušeli, jestli vám to funguje.

Nic nemusíte posílat, já vaši práci v systému vidím.  Když se budete potřebovat cokoliv zeptat, pište na můj mail.
17th March
Doufám, že jste si všichni již poslechli výklad i zarapovali kočičí video.

Pro samostudium přidávám skvělou aplikaci pro Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.IrregularVerbsDragunkin&hl=cs
Když si po instalaci a spuštění kliknete nahoře vpravo na ikonku, která vypadá jako papír s linkami, dostanete se do seznamu všech sloves. Tam si můžete zafajfkovat ta, která se učíme. Potom se šipkou vlevo vrátíte na úvodní obrazovku a kliknutím na start spustíte zkoušení.
16th March

Nyní nás čeká první těžká část angličtiny - nepravidelná slovesa (irregular verbs). Některá slovesa v angličtině netvoří minulý čas přidání koncovky ed, ale mají vlastní tvary. Ty se musíme naučit zpaměti, stejně jako slovíčka. 
Začneme se jich učit první část a budeme postupně přidávat, tak žádný strach.

Podívejte se na video na stránce https://englishhacker.cz/anglicke-gramaticke-casy-10-tvoreni-minuleho-casu-prosteho/ (zkopíruj odkaz do prohlížeče internetu), kde je vysvětleno, jak to s nepravidelnými slovesy je.

Potom se podívej na https://www.youtube.com/watch?v=Ov2v50af7bo. Pusť si video několikrát a repuj slova, líp si je tím zapamatuješ. Zkoušej to denně, až budeš všechny bezpečně umět.

Ve slovníčku si zezadu napiš nadpis IRREGULAR VERBS a rozděl stránku na 4 sloupce. Napiš si všechny tři tvary nepravidelných sloves a do posledního sloupce český překlad. Vypiš si pečlivě všechna slovesa z videa o kočce.
13th March

WB 48-49/3 Read ando complete the questions and answers. Čti a doplňuj otázky a odpovědi.
SB (student's book) 49/5 Read the example, complete the sentences, write them into you English. Přečti si příklad, doplň věty a přepiš je do svého sešitu English .
I expect your answers until Sunday evening. Očekávám vaše odpovědi do neděle večer.
12th March

1) Write and study vocabulary UNIT 18. Zapiš si a uč se slovíčka UNIT 18.

2) Write green chart from your students book 48/3 into your English. Do sešitu English opiš zelenou tabulku z učebnice 48/3.

3) In your workbook do exercise 48/2. Send me a photo today. V pracovním sešitě udělej 48/2. Pošli mi dnes fotku. 

4) Listen and rap. Poslouchej a zarepuj si. https://www.youtube.com/watch?v=0b4rsDuzThE
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Dnešní moudrá rozhodnutí jsou zárukou nádherných zítřejších vzpomínek.
J. Kratka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one